Laser tag oyun ekipmanların Sertifikaları var mıdır?
Tüm ürünlerimiz sertifikalıdır. Ürünlerimiz Avrupa CE standartlarına, sıhhi, epidemiyolojik ve hijyenik gerekliliklere uygundur.
Laser tag oyun ekipmanını şu anda teslim aldım. Nasıl ateş isabetinin ayarını yapabilirim?
Ateş isabetini doğru olarak ayarını yapabilmek için 30-50 metre mesafesinden özel hedef KIT'ine veya kafa bandı üzerindeki algıyacıya ateş ederek yapabilirsiniz. Hedefi bir halka içerisinde isabetleyerek ateş ediyoruz, böylece vuruş noktasını tespit ediyoruz. Sonra Red dot veya optik görüş üstünde bulunan vidalarını çevirerek eşit mesafelerden vuruş noktası hedefi doğru olarak vurmasını sağlıyoruz. Vuruş noktası ne kadar isabetli olursa, o kadar laser tag silahı isabetli ateş eder.
Vuruş noktasının ölçüleri ne kadardır?
Standart tüplerin kızılötesi ışının çapı 100 m. aralığı için 1 m. Gündüz güneş aydınlatması altında alıcı algılayıcılar daha hassas oluyorlar, onun için vuruş noktası 60-70 sm kadar küçülür, gölgede ise 1,3m kadar olabilir. Bu nedenle vuruş noktasının koşullu değeri – 1 metredir. Optik sistemlerin altın standartına üretici firmamız çok uzun yol üzerinden varabildi. Bugün laser tag silahlarla ateş etmek aynı anda kolay ve zor.
Laser tag oyun ekipmanların isabetli ateş aralığı ne kadar?
Gündüz maksimum 600 metreye kadar laser tag silahla isabetli ateş yapabilinir. Kafa bantındaki algılayıcılar kızılötesi ışının gücüne göre faklı tepki veriyorlar. Üretici firma TSOP4856 fotoalgılayıcılar kullanmakta, bunlar güneşte daha hassas sinyal alıyor, bu nedenle isabetli ateş aralığı düşmekte ve gölgede daha uzun mesafeye isabetli ateş yapabilme fırsatı vermekte.
Nasıl ben vurulduğumu bilirim?
İlk olarak, vurulduğunuzda kafa bandında bulunan sensörden bir titreşim hissederseniz ve yaralanmayı gösteren bir ses duyarsınız. Kısa bir zaman içerisinde ateş edemezsiniz (onun dışında kafa bandındaki sensörler yanarlar, ama siz tabi bunu göremezsiniz). Iskalama olursa, sanki yandan geçen mermi sesi gibi belirgin bir ses duyulacaktır.
Sensörleri kapatabilirmiyim?
Hile Önleme sistemi - oyun alanında kendinizi rahat hissetmenizi sağladık. Akıllı RGB kafa bandı hile yapanlara hiç şans bırakmıyor. Hile yapan bir oyuncu tespit edilecektir! Kafa bandı kapanıp tekrar açıldığında cihaz bip sesi çıkaracak, ışık mora dönecek ve silah ateş edemez hale gelecektir. Ayrıca yeni Anti-Cheat sistemi, kafa bandının yanlışlıkla etkinleştirilmesini önleyecek ve böylece cihazın taşınması daha da kolay hale gelecektir.
Farklı hava şartları nasıl etkiler oyun ekipmanlarını?
Eksi derecelerde: kışın hava soğukken oyun ekipmanları kullanılabilir, fakat pillerin daha çabuk, bir buçuk – iki kez daha hızlı bittiğini belirtmek lazım. Soğukta elektronik çalışır, ama hiçbir şekilde soğukta saklamayınız (cihaz kapalı iken oda sıcaklığında saklayınız, cihazı çalıştırıldıktan sonra soğuk havada oynayabilirsiniz) karlı havada da oynayabilirsiniz, fakat cihazın olası boşluklarına kar girebilir ve sabitsiz olarak çalışmasına neden olabilir. Oyundan sonra oda sıcaklığında saklayınız ve birkaç saat cihazı kurutmanız gerekiyor. Yağmurlu havalarda: nem laser tag ekipmanları için öldürücü olabilir (bozulma riski var). LASERWAR şirketi çok sağnak yağmurlu havada laser tag oynanmasını önermiyor.
Kapalı alanlar içinde laser tag ekipmanlarını kullanabilir miyim?
Evet, tabi ki oynayabilirsiniz. Çoğu laser tag işletmeleri kışın ve yağmurlu havada sürekli oynamak için kapalı alanlarda oynatırlar. Sektirme efektini program aracılığıyla ayarlama fırsatı olması ve 1% den 100% kadar kızıl ötesi IR gücü ayarlanır olması her hangi bir kapalı alanda rahatça oynama fırsatı tanıyor. Uzaktan kumanda aracılığıyla veya yazılım programla bu ayarlarını kolayca yapabilirsiniz.
Laserwar firması tarafından üretilen ürünlerin garanti süresi ne kadar?
Üretici firma oyun ekipmanlarına 18-24 aya varan garanti verebiliyor.
Laser tag ekipmanları ne tür bir malzemeden gövdeleri yapıldı?
AK-12 «PREDATOR», MP9 Phoenix, AR-15 Ranger, AK-15 Warrior, Pulsar gibi benzersiz silah modelleri gövdeleri darbeye dayanıklı ABS plastik (Akrilonitril bütadien stiren) ve askeri plastik karışımından üretilmiştir. Yapılan testin sonuçlarına göre bu maddeden yapılan gövdeler yüksek şok-dinamik ve statik yüke dayanır. Bu modeller en geniş müşteri kitlesi için öneriliyor ve ilk üretimden bu yana kadar gövde ile ilgili hiç bir problem çıkmadı.