Laser tag – oyuncuların üzerinde taşıdıkları kızılötesi alıcı – verici KIT’ler yardımı ile farklı senaryo ve görevlerde başarılı olabilmek için mücadele ederken birbirlerini eleyerek puan kazanmaya çalıştıkları bir spor dalıdır.

«LASERWAR» şirketi ürettiği laser tag ekipmanları, diğer laser tag sistemlerinden farklı olarak AÇIK ve KAPALI alanlarda kullanılabilen; taşınabilir ve düşük maliyetli, son derece modern teknolojiye sahip - 7 nesil «SMART LT», 8 nesil «Sport Edition» ve 9 nesil «Smart RGB» ekipmanlarıdır.

«LASERWAR» ürünleri – kablosuz oyun ekipmanlarıdır. Tager (ışık-ses tüfeği) ile kızılötesi alıcı-verici hedef bantı (sensörlü kafa bantı) arasındaki ileteşim Bluetooth teknolojisi ile sağlanmaktadır. LCD ekran, laser tag-yelekleri ve namlu altı bomba atar bağlantı desteği yapılabiliniyor. Onun dışında «Zombi - Kıyamet» adlı yeni oyun senaryosu içermekte olup, az enerji tüketimli, FEEDBACK teknolojisi kullanılarak – geri tepme imitasyonu ve taktik geribildirim ve radio istatistik gibi özelliklere sahiptir.

Ve en önemlisi - «LASERWAR» şirketin ürünleri «PLUG and PLAY» - «Tak Çalıştır» sistemi ile çalışmaktadır.

Rusya'da «LASERWAR» şirketi tarafından üretilen laser tag oyun ekipmanlarını, dünya üzerinde 900'den fazla oyun külüpleri kullanıyor. Ukrayna, Beyaz Rusya, Estonya, Latviya, Kazakistan gibi Rusya'ya yakın ülkelerde, ve diğer gelişmiş ülkelerde de «LASERWAR» ürünlerini kullanarak çalışıyorlar: onların içerisinde Almanya, Fransa, İngiltere, Kanada, Brezilya, Japon, Malta, Polonya ve İsrail gibi ülkeler yer alıyorlar.